Grafik zajęć - Gliwice

Gliwice ZSO nr 7 ul. Gierymskiego 7
wejście na salę os strony podwórka

              Dzieci             Dorośli
pon.: 18:00 - 19:30    19:30 - 21:00
śro .: 18:00 - 19:30    19:30 - 21:00

Aikido Aikikai Gliwice

Obraz losowy

Kontakt

Informacja telefoniczna
Robert Skwarek: 507 057 029

E-mail
RobertSkwarek@wp.pl

Wyszukiwarka

 
Nowości
Popularne
 
 
Aikido
Wpisał: Michał Ponikowski   
19.01.2014.

 Aikido należy do japońskich Sztuk Walki wywodzących się z tradycji samurajskich. Obejmuje technikę walki wręcz i za pomocą broni (ai - harmonia, ki - duch, siła uniwersalna, do - droga, zasada, sposób). Aikido przekształca energię przeciwnika w siłę działającą przeciw niemu. Technika polega na akcjach wykorzystujących skręcanie i zginanie nadgarstka, łokci i ramion przeciwnika. Aikido zakłada dążenie do doskonałości w opanowaniu ciała i umysłu, łączy w sobie elementy filozofii, sztuki i sportu. Aikido uczy szacunku dla przeciwnika i tego jak wyzbyć się egoizmu.
Gliwicki Klub rekreacyjno Sportowy "STOKROTKA" jest członkiem Centrum Aikido Aikiai Polska.

Twórcą Aikido był Morihei Ueshiba (żyjący w latach 14.12.1883-26.04.1969). Morihei Ueshiba Morihei Ueshiba ćwiczył (i uzyskał certyfikaty mistrzowskie) ponad 32 sztuki walki. Olbrzymi wpływ na powstanie i kształtowanie współczesnego Aikido miały studiowane przez Niego różne odmiany ju-jitstu oraz szermierki (zarówno mieczem, jak też kijem jo oraz włócznią).

Aikido jest jedną ze sztuk walki, w której szczególny nacisk kładzie się na nieagresywne zachowanie, a obrona w sytuacji koniecznej zawiera strategię naturalnego wykorzystania ataku przeciwnika i obrócenia go przeciwko niemu. Podczas ćwiczeń aikido, zwłaszcza z dziećmi, podejmujemy się budowania osobowości wrażliwej, zdolnej jednak do racjonalnego działania. Dzięki treningowi odbywającemu się w miłej i pogodnej atmosferze dziecko nie nabywa złych, agresywnych nawyków. Uczy się w zamian m.in. panowania nad własnymi odruchami, koordynacji ruchów, synchronizacji i swobody w ćwiczeniach z partnerem oraz przewidywania skutków działania własnego i innych. Podczas treningu ćwiczenia są przeplatane zabawami, co sprawia że dzieci na naszych zajęciach nie nudzą się.


Opieke merytoryczna nad sekcja prowadzi Roman Hoffmann 6 DAN. Obecnie Roman Hoffmann jest jednym z najbardziej aktywnych instruktorów w Polsce. Prowadzi własny klub w Warszawie, opiekuje się merytorycznie wieloma klubami w Polsce i na Łotwie oraz jest jednym z koordynatorów prac Zarządu Polskiej Federacji Aikido. Działalność na rzecz rozwoju aikido w Polsce i na świecie, wytężona praca instruktorska, a przede wszystkim ciągłe podwyższanie swoich umiejętności, zaowocowały przyznaniem Romanowi Hoffmannowi najwyższego obecnie mistrzowskiego stopnia aikido w Polsce. Dnia 7 stycznia 2012 roku podczas święta Kagamibiraki otrzymał stopień mistrzowski 6 dan.

Treningi w Gliwicach prowadzi instruktor z uprawnieniami UKFiT Jarosław Niedopytalski 3 DAN mający kilkunastoletnie doświadczenie w nauczaniu jako instruktor. Obecnie Jarosław Niedopytalski podnosi swoje kwalifikacje trenując u wybitnych mistrzów aikido na stażach organizowanych w Polsce i zdobywając kolejne stopnie mistrzowskie.

 

 

 
 
© 2020 Aikido Aikikai Gliwice - design by MPonik