Grafik zajęć - Gliwice

Gliwice ZSO nr 7 ul. Gierymskiego 7
wejście na salę os strony podwórka

              Dzieci             Dorośli
pon.: 18:00 - 19:30    19:30 - 21:00
śro .: 18:00 - 19:30    19:30 - 21:00

Aikido Aikikai Gliwice

Obraz losowy

Kontakt

Informacja telefoniczna
Robert Skwarek: 507 057 029

E-mail
RobertSkwarek@wp.pl

Wyszukiwarka

 
Nowości
Popularne
 
 
Etykieta
Wpisał: Michał Ponikowski   
31.10.2008.

1. Aikido nie jest sportem. Jest dyscypliną kształtującą w procesie treningowym umysł, ducha i ciało.

2. Jedno uderzenie lub rzut w Aikido może skrzywdzić przeciwnika, dlatego podczas treningu słuchaj instruktora i nie czyń okresu ćwiczenia czasem dla niepotrzebnego testowania siły.

3. Aikido jest sztuką, według zasad której człowiek uczy się przeciwstawiania się wielu przeciwnikom jednocześnie. Wymaga się, abyś wygładził i doprowadził do perfekcji każdy ruch tak, żebyś mógł reagować nie tylko na przeciwnika stojącego przed Tobą, ale też na przeciwników pojawiających się z różnych stron.

      Aikido pojawiło się jako środek do odparcia ataku ze wszystkich kierunków. Jeżeli jesteś przygotowany tylko na jednego przeciwnika, bez nastawienia na innych, to będzie to po prostu zwykła walka. Prosta i czujna postawa jest bazą każdego ćwiczenia Aikido.

4. Żaden student nie może nigdy używać technik Aikido, aby krzywdzić innych. Moralnym obowiązkiem każdego studenta jest przestrzeganie tego nakazu pod groźbą usunięcia go z klubu (szkoły).

5. Zuchwałość, buta i złe zachowanie nie są tolerowane. Wszyscy musimy być świadomi swoich ograniczeń.

6. Ćwicz rzetelnie z uczuciem dającym radość.

      Bardzo trudno jest ćwiczyć sumiennie przez cały czas, ale jeśli utrzymasz dyscyplinę, to nie odczujesz zmęczenia i osiągniesz w końcu odpowiednio zadowalający poziom.

      Niektórzy ludzie uważają, że trzeba cierpieć podczas ćwiczenia, ale rzeczywiste studiowanie jest przyjemne przez cały czas.

7. W Aikido istnieje kilka tysięcy technik. Niektórzy studenci starają się nagromadzić ich jak najwięcej, nie bacząc na jakość, z czasem jednak stwierdzają, ze nie osiągnęli zbyt wiele i zainteresowanie znika. Ponieważ istnieje wiele wariantów w każdej technice, instruktorzy przez cały czas podkreślają początkującym istotę powtarzania podstawowych form. Kiedy ćwiczysz podstawową technikę z pełnym zaangażowaniem, to opanujesz ją po mistrzowsku i będziesz mógł używać jej w różnych wariantach.

8. Codzienna praktyka zaczyna się lekkimi ruchami ciała, stopniowo zwiększającymi intensywność. Z tego też powodu nawet stary człowiek może kontynuować ćwiczenia bez szkody dla ciała i osiągnąć cel tych ćwiczeń. Przesada powoduje, że nie osiągniesz niczego - kluczem jest umiarkowanie.

      Młodzi studenci często miewają przekonanie, że nie będą silni, dopóki nie wzmocnią siły. Nie jest to prawdą - naturalne ćwiczenia same w sobie powodują siłę.

9. Aikido jest ćwiczeniem ciała i umysłu, rozwija uczucia rzetelności, szczerości i uczciwości. Dlatego też ostatecznym celem sztuki nie jest "wyszkolenie" silnego mężczyzny lub kobiety, ale stworzenie człowieka o rozwiniętej osobowości.

Zmieniony ( 13.03.2009. )
 
 
© 2020 Aikido Aikikai Gliwice - design by MPonik